MENU

Brudtech – specjaliści w czyszczeniu budynków

Brudtech to firma specjalizująca się w czyszczeniu i konserwacji materiałów budowlanych. Założona w 2012 roku do dziś dzień doskonali procesy związane z myciem, czyszczeniem oraz konserwacją.

Główną specjalizacją firmy jest:

  • mycie dachów
  • czyszczenie elewacji
  • usuwanie zabrudzeń z nawierzchni poziomych
  • czyszczenie i odnawianie hal przemysłowych
  • impregnacja hydrofobowa powierzchni

Firma Brudtech to przede wszystkim ludzie. W składzie firmy Brudtech znajdują się fachowcy i profesjonaliści w swoich dziedzinach. Zatrudnienie w 2023 roku wynosi 9 osób i z roku na rok systematycznie liczba doświadczonych pracowników wzrasta. Zasięg działania serwisu czyszczącego to cała Polska. Firma świadczy usługi w 16 województwach Polski.

Z uwagi wąski profil firmy, usługi wykonywane są w wysokim stopniu specjalizacji. W praktycznym ujęciu oznacza to, że do wykonania danej usługi firma specjalistyczna Brudtech jest w stanie przygotować kilka metod i technik wykonania usługi. Wybierając tą najlepszą w danej sytuacji biorąc pod uwagę uwarunkowania otoczenia, materiały przyległe, budżet zlecenia, bezpieczeństwo czyszczonych materiałów i środowiska, życzenia inwestora, a także wiele innych zależnych od danej sytuacji.

Mycie elewacji z firmą Brudtech

Powierzając mycie elewacji firmie Brudtech możesz oczekiwać więcej. Wspaniałe rezultaty i efekty czyszczeń osiągane przez doświadczonych wykonawców sprawiają, że okładziny elewacyjne po usłudze chemicznego czyszczenia elewacji wyglądają jak nowe. Prawidłowe neutralizacja zabrudzeń pochodzenia biologicznego zapewnia długotrwały efekt czystości, który jest liczony w latach. Dodatkową formą zabezpieczenia czystości fasad budynku jest hydrofobizacja. Malowanie elewacji impregnatem hydrofobowym blokuje wsiąkanie wody w tynk. Suchy tynk, nawet podczas opadów atmosferycznych, będzie odporny na porastanie grzybem pleśniowym. Zapomnij o plamach i zaciekach pod parapetami. Impregnacja hydrofobowa wydłuży efekt czystości ścian nawet do 10 lat.

Powierzając swój budynek technikom czyszczenia z firmy Brudtech możesz być pewny, że Twoja inwestycja zakończy się sukcesem. Kilkunastoletnie doświadczenie zgromadzone w firmie wykonawczej jest wynikiem tysięcy wyczyszczonych budynków na terenie Polski. Wszystkie procedury składają się w całość, dzięki czemu w sposób bezpieczny i delikatny oczyszczanie tynków cienkowarstwowych przynosi wspaniałe rezultaty.

Mycie elewacji to różne metody i różne techniki, które odpowiadają rodzajowi zabrudzenia oraz rodzajowi czyszczonej powierzchni. Zabrudzenie można sklasyfikować w najprostszym ujęciu jako atmosferyczne czyli kurz, piasek; zabrudzenia biologiczne czyli algi, glony i grzyby pleśniowe objawiające się najczęściej zielonymi lub brunatnymi plamami i zaciekami na elewacji. A także zabrudzenia innego pochodzenia nabyte w skutek działalności osób trzecich np wandalizm (farby, grafitti) awarii (wycieki oleju) lub wynikające z wad technicznych np. rdzawe zacieki lub wykwity.

Mycie elewacji z zabrudzeń różnego pochodzenia to przygoda, która zmienia się z biegiem upływających lat i zmianą technologi. Rodzaje zabrudzeń zmieniają się, skład materiałowy produktów budowlanych, surowców, pigmentów, farb, chemii wszystko to tworzy wiele zmiennych, które należy poukładać w całość aby bezpiecznie i skutecznie móc realizować prace czyszczące. Zaufaj sprawdzonym firmom, które przez lata doskonalą procesy i nieustannie poszerzają swoją wiedzę specjalistyczną. Jedną z nich na pewno jest Brudtech.

Skuteczna impregnacja materiałów budowlanych – zaufaj fachowcom od hydrofobizacji

Materiały budowlane w większości są produktami chłonnymi. Co to znaczy? Przez ich strukturę przechodzi woda, która wsiąka i namacza materiał. Z drugiej strony te materiały mają również zdolność do odparowania wody w procesie wysychania. Natomiast nie zawsze i nie wszędzie wszystkie materiały mogą odpowiednio szybko pozbyć się nadmiaru wilgoci z własnej masy. Nadmiar wilgoci w lub na materiale powoduje rozwój skażenia mikrobiologicznego w i na produkcie. Powoduje to rozwój glonów, alg i grzybów pleśniowych w materiale. Uwidacznia się to przez zmianę koloru elewacji, zielone plamy i zacieki. Kolor zabrudzenia zależy od rodzaju bakterii, które opanowały materiał. Najbardziej skutecznym i najbardziej trwałym zabezpieczeniem elewacji przez skażeniem mikrobiologicznym jest hydrofobizacja materiału – czyli zabezpieczenie zwane impregnacją hydrofobową.

Powłoki hydrofobowe mają za zadanie zablokować wchłanianie wody do materiału. Jednocześnie nie blokują one dyfuzji pary wodnej na zewnątrz. Tak zabezpieczony materiał budowlany będzie suchy nawet podczas intensywnych opadów deszczu. Impregnować można dachówki betonowe i ceramiczne, elewacje wykonane w technologii tynku cienkowarstwowego, a także kostki brukowe i nawierzchnie betonowe. Wymienione przykłady materiałów budowlanych i okładzin elewacyjnych nie wyczerpują ilości i rodzajów materiałów budowlanych, które można impregnować. Jest ich bardzo dużo i nie sposób wszystkie wymienić.

Jeśli zastanawiasz się czy zabezpieczyć swój budynek przed ponownym zagrzybieniem i chcesz aby czystość budynku liczona była w latach to dobrym rozwiązaniem będzie impregnacja hydrofobowa. Hydrofobizacja zdecydowanie zwiększa napięcie powierzchniowe przez co woda nie przenika do materiału, spływając nawet po chropowatym materiale jak po szybie. Taki efekt gwarantuje Ci, że materiał budowlany będzie suchy. Suchy materiał budowlany nie jest miejscem gdzie rozwinie się grzyb pleśniowy, więc nie pojawią się zielone plamy i zacieki na elewacji. Co więcej możesz oczekiwać, że intensywne opady deszczu oczyszczą Twój dach i elewację z zabrudzeń atmosferycznych. Efekt samoczyszczący to dodatkowy atut zabezpieczenia powierzchni impregnatem hydrofobowym. Natomiast nie wszystkie miejsca są równo dostępna dla deszczu. Mycie elewacji karcherem lub inną myjką ciśnieniową z łatwości usunie pył, kurz i piasek z zaimpregnowanych materiałów. Zadanie to możesz wykonać samemu – nie będzie wymagało użycia chemii. Natomiast jeśli czynności te są dla Ciebie zbyt męczące to zadanie mycia elewacji i dachu możesz polecić specjalistom z firmy Brudtech.


Rafał Lingowski
CEO Brudtech
tel. 512 505 510
www.brudtech.pl

auto serwisu brudtech

Grupa TCB Logo
Grupa Technicy Czyszczenia Budynków to sieć partnerskich firm i wykonawców realizujących czyszczenie, impregnacje i malowanie budynków. Do Grupy TCB przynależą firmy spełniające standardy jakościowe i będące liderami na rynkach lokalnych. Posiadamy oddziały w 16 województwach. Zadzwoń i przekonaj się jakie to proste.
Siedziba firmy i oddziały
Grupa Technicy Czyszczenia Budynków
ul. Czereśniowa 23
62-571 Stare Miasto
tel. 600 100 443
tel. 600 100 449
mail: [email protected]

Oddziały terenowe


logotypy płatności
ikona telefon
600 100 443
ikona telefon