MENU

Mycie hali magazynowej

Pan Adam – dyrektor oddziału organizacyjnego spółki o zasięgu ogólnopolskim stanął przed zadaniem znalezienia profesjonalnego wykonawcy na mycie brudnych ścian elewacji hali magazynowej i budynku biurowego. Pan Adam – zdecydował się na kontakt z Grupą Technicy Czyszczenia Budynków. Czy wybrał dobrze?

Dostarcz informacje – krok 1 z 3

Inwestor skontaktował się z Grupą TCB telefonicznie z zapytaniem o możliwość skutecznego wykonania usługi i termin realizacji. Doradca firmy przyjął zapytanie i w dalszych krokach przeprowadził Klienta przez prostą procedurę zapytania ofertowego. Procedura polega na przekazaniu podstawowych informacji, które pomogą określić i sprecyzować charakterystykę pracy i metody jej wykonania biorąc pod uwagę, w jakim otoczeniu znajduje się przedmiot czyszczenia. Pan Adam został poproszony o przesłanie zdjęć ścian z perspektywą otoczenia. Forma przesłania zdjęć jest dowolna, w tym przypadku była to wiadomość sms zawierająca zdjęcia i adres budynku.

Taka procedura pozwala omówić z Inwestorem w tym samym dniu roboczym w ciągu jednej rozmowy telefonicznej każdy etap prac, ewentualne ryzyka i prognozowane efekty wykonywanych czynności.

Początkowo zamówienie miało dotyczyć wyłącznie oczyszczania budynku z zewnątrz, ale usługa została rozszerzona – o czym w dalszej części tekstu.

Kilka z przesłanych zdjęć od Inwestora zamieszczamy tutaj. Tak wyglądała zewnętrzna elewacja budynku biurowego wykonana w technologii tynku cienkowarstwowego. Ściany elewacji hali magazynowej wykonane są z płyty warstwowej.

Po otrzymaniu zdjęć w tym samym dniu roboczym skontaktowaliśmy się z Panem Adamem w celu omówienia szczegółów. Rozmowa trwała kilka minut. Tuż po rozmowie została wysłana oferta w formie pisemnej na wskazany adres mailowy. Po otrzymaniu zamówienia przystąpiliśmy do realizacji inwestycji.

Udostępnić obiekt do czyszczenia – krok 2 z 3

Zakład zlokalizowany jest na terenie miasta Gdańsk, przy ulicy Krzemowej. Brygada serwisowa przyjechała na miejsce wykonywanych prac zgodnie z zasadami panującymi w Grupa TCB – czyli punktualnie. Prace rozpoczęliśmy o godzinie 7:00. Na miejscu pracownik delegowany przez Pana Adama udostępnił potrzebne media. Od tego momentu wszystkie zmienne były po stronie wykonawcy.

Podczas czyszczenia tynków i płyt warstwowych zastosowano różne techniki czyszczące, którymi były m.in.:

  1. mycie niskociśnieniowe softwash
  2. mycie ciśnieniowe karcherem
  3. czyszczenie ręczne

Do każdego materiału zastosowano bezpieczne preparaty czyszczące. Ściany tynkowane zostały odgrzybione chemicznie. Wszystkich szczegółów wykonywanych prac zdradzić nie możemy, natomiast efekt końcowy czyszczenia przedstawiał się jak na zdjęciach.

Cieszyć się widokiem odnowionego budynku – krok 3 z 3

Odbiór prac czyszczących dokonał osobiście dyrektor zakładu – Pan Adam – czyli osoba odpowiedzialna i zamawiającą inwestycję. Osiągnięty efekt prac czyszczących przewyższył oczekiwania inwestora. Efekt był na tyle przekonujący, że bez wahania Pan Adam poprosił o szybką wycenę mycia hali magazynowej od środka. „Dobrych firm tak szybko się nie wypuszcza” – motywował inwestor, kładąc nacisk na realizację mycia hali w dniu następnym.

W ciągu 30 minut został przygotowany kosztorys, w ciągu następnych 30 minut zostały omówione wszystkie szczegóły z inwestorem oraz nastąpiło przyjęcie zamówienia do realizacji.
Mycie hali magazynowej

Zgodnie z obietnicą mycie hali magazynowej zostało rozpoczęte dnia następnego o godzinie 7:00.

Ze względu na charakter działalności Inwestora nie możemy tutaj pokazać większości zdjęć z wewnątrz zakładu.

Hala magazynowa w części przyjęcia towaru i częściach komunikacyjnych wyglądała tak jak na zamieszczonych zdjęciach. Występowały liczne zabrudzenia eksploatacyjne różnego typu. Na płytach warstwowych zgromadziły się zabrudzenia tłuszczowe, które wraz z cyrkulacją powietrza osiadły na ścianach. Fizyczne ślady rąk i palców pracowników obiektu również pozostawiły ślady tłuszczowe. Do zabrudzeń tłuszczowych przykleja się kurz i żyjące w nim mikroorganizmy. Po latach eksploatacji na takim kurzu rozwija się grzyb pleśniowy – co widzimy na suficie hali i ścianach.

Grupa TCB zawsze przygotowana jest na dodatkowe czynności, które w ramach doświadczenia firma identyfikuje jako możliwe do wystąpienia. Nie inaczej było w tym wypadku, stad możliwość podjęcia się zlecenia w następnym dniu roboczym. Pojazdy serwisowe są odpowiednio wyposażone w narzędzia pracy i preparaty chemiczne, które pokrywają zapotrzebowanie na większość dodatkowych i nieprzewidzianych czynności.

Hala magazynowa po czyszczeniu

Hala magazynowa po czyszczeniu wygląda bardzo dobrze. Ściany są czyste i wolne od zabrudzeń biologicznych. Elementy wyposażenia ścian hali magazynowej również zostały wyczyszczone. Sufity wyglądają jak w dniu montażu, czyli jak nowe. Trudno doszukać się jakichkolwiek zabrudzeń. Widać świeżość i zwiększoną jasność pomieszczeń. Czuć świeże powietrze. Komfort pracy osób pracujących w obiekcie został wyraźnie zwiększony. Wszystkie te plusy zostały dostrzeżone przez Inwestora. Inwestor będąc w dobrym humorze – pogratulował nam wykonawstwa i sobie dobrej inwestycji.

Prace podczas czyszczenia przebiegły sprawie we współpracy z pracownikami obiektu. Wykonywanie czynności w pracującym obiekcie wymaga elastyczności i współpracy z jego użytkownikami. Podczas wspólnego zaangażowania zainteresowanych stron można w sposób sprawny i możliwie najmniej uciążliwy wykonać prace czyszczące i jednocześnie nie przerywać ciągłości prac w obiekcie.

Grupa TCB Logo
Grupa Technicy Czyszczenia Budynków to sieć partnerskich firm i wykonawców realizujących czyszczenie, impregnacje i malowanie budynków. Do Grupy TCB przynależą firmy spełniające standardy jakościowe i będące liderami na rynkach lokalnych. Posiadamy oddziały w 16 województwach. Zadzwoń i przekonaj się jakie to proste.
Siedziba firmy i oddziały
Grupa Technicy Czyszczenia Budynków
ul. Czereśniowa 23
62-571 Stare Miasto
tel. 600 100 443
tel. 600 100 449
mail: [email protected]

Oddziały terenowe


logotypy płatności
ikona telefon
600 100 443
ikona telefon