MENU

Mycie dachu z mchu

Mycie dachu z mchu to kluczowy element utrzymania atrakcyjnego wyglądu Twojego budynku oraz zapewnienia odpowiedniej trwałości poszycia dachowego. Z biegiem czasu na dachu rozwijają  się algi, bakterie, porosty, mchy i glony. Niestety ale one tylko szpecą i rujnują estetykę Twojego domu, ale także powodują uszkodzenia powierzchni dachowych. Dlatego zalecamy regularne i profesjonalne czyszczenie dachu z mchu. Utrzymasz dzięki temu właściwości techniczne dachówki oraz zapewnisz trwałość i piękny wygląd dachu.

mycie dachu z mchu

Profesjonalne metody usuwania mchu z dachu

Należy pamiętać, że mycie dachu, szczególnie w przypadku większych i bardziej skomplikowanych powierzchni, może być niebezpieczne i wymaga odpowiedniego przygotowania oraz sprzętu ochronnego. Mech na dachówce jest śliski, a dodatkowa ilość wody z myjki ciśnieniowej tylko potęguje ten efekt. Zleć to zadanie profesjonalnym firmom specjalizującym się w usłudze czyszczenie dachówki z mchu. Podczas pierwszego kontaktu z Tobą omawiamy proces skutecznego czyszczenia dachu dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Skuteczność mycia ciśnieniowego w walce z mchem

Mycie dachu myjką ciśnieniową to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania mchu. Wykorzystując specjalne myjki ciśnieniowe, potrafimy usunąć mech z dachu bez uszkodzenia pokrycia dachowego. Działanie odpowiednim ciśnieniem pozwala na oczyszczenie dachu, pozbycie się zanieczyszczeń i przywrócenie mu pierwotnego blasku.

Środek na mech na dachu

Nasi specjaliści stosują specjalistyczny środek na mech na dachu. Odpowiednio dobrany preparat chemiczny skutecznie eliminuje zarodniki mchu na dachu. Ocet na mech na dachu na pewno nie jest skuteczny. To jest mit powielany przez nieumiejętnych wykonawców. Więc jak zwalczać mech? Odpowiednio dobrany preparat na mech na dachu sprawi, że czyszczenie będzie proste i skuteczne. Odgrzybiony dach będzie czysty pod względem bakteriologicznym i zdecydowanie dłużej zachowa czystość. Twój dach na pewno będzie czysty znacznie dłużej po chemicznym odgrzybianiu, aniżeli po myciu karcherem samą wodą.  Co ważne stosujemy bezpieczny środek na mech na dachu, aby chronić środowisko i Twój ogród.

Mechaniczne usuwanie mchu z dachu pokrytego papą, gontem bitumicznym lub dachówką

Czasami, zwłaszcza w przypadku grubszych warstw mchu, konieczne jest zastosowanie mechanicznych narzędzi do delikatnego usunięcia mchu z dachu pokrytego papą, gontem bitumicznym lub dachówką. Potrafimy precyzyjnie usunąć mchy, aby nie naruszyć konstrukcji dachu, a jednocześnie zapewnić skuteczne oczyszczenie. Bardzo zaniedbane dachy lub te, które są w bliskim sąsiedztwie drzew niestety narażone są znacznie bardziej na procesy gnilne i niszczenie. Grube warstwy mchu usuniemy ręcznie, dopiero później przystępując do kolejnych procesów usługi czyszczącej.

Jakie materiały dachowe należy oczyszczać z mchu?

Na pytanie – jakie materiały dachowe należy oczyszczać z mchu? – jest bardzo łatwa odpowiedź. Wszystkie. Mech jest niszczący i niekorzystnie wpływa na eksploatacje materiału, a także negatywnie wpływa na czynniki techniczne połaci dachowych. Twój dach powinien być suchy, a niestety ale mech trzyma wilgoć i wzmaga procesy gnilne. Szczególnie alergicy mogą odczuwać negatywne konsekwencje brudnego dachu.

Mycie dachówki ceramicznej – jak zachować jej piękny wygląd?

Dachówka ceramiczna to popularny wybór na okładzinę dachu, jednak mchy mogą łatwo osadzić się na jej powierzchni. Mech na dachówce ceramicznej potrafi pojawić się już po kilku latach eksploatacji. Jego szkodliwe działanie nabiera na sile każdego dnia, niszcząc w sposób niezauważalny szkliwo dachówki ceramicznej. Zlecając profesjonalne mycie Twojego dachu, możesz zapewnić piękny wygląd dachówki na dłużej, a także ochronić ją przed wilgocią i potencjalnymi uszkodzeniami.

Czy trzeba myć dach z blachy?

Dachy z blachy są odporne na mchy i glony w większym stopniu niż dachówki czy gonty. Jednak mimo to, także wymagają oczyszczenia. Zielony nalot na dachu z blachy to częsty widok, który szpeci atrakcyjny wygląd zadbanej nieruchomości. Jak usunąć zielony nalot z blachodachówki? Bardzo łatwo. Zadzwoń do Grupy TCB. Doradzimy dlaczego warto zlecić profesjonalne mycie dachu z blachy. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jakie korzyści może przynieść odpowiednie czyszczenie tego typu pokrycia dachowego.

Oczyszczanie gontów bitumicznych – jak uniknąć uszkodzeń?

Gonty bitumiczne są wrażliwe na działanie agresywnych środków chemicznych i myjek ciśnieniowych. Dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiednich metod oczyszczania, które nie naruszą struktury gontów. Wiemy jak usunąć mech z gontów bitumicznych nie narażając go na zniszczenia. Zlecając tę pracę nam, masz pewność, że gonty będą skutecznie oczyszczone, a ich trwałość nie ucierpi.

czyszczenie dachówki z mchu

Twoje korzyści z  usunięcia mchu z dachu?

Dlaczego mchy, glony i porosty są szkodliwe i warto je zmyć? Mchy, glony i porosty rozwijają się na dachach szczególnie w ciepłych, wilgotnych i zacienionych obszarach, a także stopniowo rozprzestrzeniają się na całą połać. Niestety, ich obecność prowadzić do szeregu następstw, w tym:

Ochrona dachu przed korozją i uszkodzeniami

Mchy zatrzymują wilgoć, która może przyspieszać korozję metalowych elementów dachu. Usuwając mchy, chronimy dach przed niebezpiecznymi uszkodzeniami, które mogą być kosztowne w naprawie. Zapobiegając uszkodzeniom powierzchni dachowej, unikamy kosztownych napraw, co przekłada się na oszczędności dla domowego budżetu. Korozja metali to nie jedyna korozja jaką może spowodować mech na dachu. Wrastające się korzonki mchu w dachówkę powodują pęknięcia szkliwa dachówki. Zmiany objętości mchu na dachu w porze zimowej i letniej tylko potęgują efekt korozji dachówki spowodowanem wrastaniem mchu w materiał budowlany. Jeśli chcesz, aby Twoja dachówka eksploatowała się prawidłowo i jej cykl życia był pełny to nie zwlekaj z myciem dachu z mchu. Jeśli wykonasz to przed zimą wówczas zredukujesz straty i oszczędzisz dachówkę przed niszczeniem.

Czy mech na dachu jest szkodliwy?

Czy wiesz, że mchy na dachu tworzą warstwy wodoodporne, które mogą prowadzić do przecieków i uszkodzeń? Czy mech na dachu jest szkodliwy? Odpowiedź brzmi – tak! Zabezpiecz się przed szkodami, a zrobisz to zlecając profesjonalne mycie dachu, możesz chronić swój dom przed wilgocią i niebezpiecznymi przeciekami, które mogą powodować szkody na powierzchni dachowej oraz wewnątrz budynku. Jak się to dzieje? To bardzo proste. Wystarczy, że podczas intensywnej ulewy mech odczepi się od dachówki i w znacznej ilości zatrzyma się w koszu opierzenia blacharskiego, które łączy połacie wykuszy. W następstwie woda będzie się gromadzić i przelewać pod dachówkę. Opierzenie jest wyprowadzone pod dachówkę tylko w niewielkim stopniu i nie zatrzyma przelewającej się wody. Taka woda z łatwością znajdzie miejsce w którym będzie możliwość przelania się do budynku co w dalszej konsekwencji może doprowadzić do zagrzybienia sufitów, zrywania sufitów i prac remontowych. Spij bezpiecznie, wybierz czysty dach bez mchu.

Przywrócenie estetycznego wyglądu dachowi

Zastanawiasz się, dlaczego warto pozbyć się mchu z dachu? Estetyczny wygląd domu to kluczowy element w budowaniu pozytywnego wrażenia zarówno dla domowników, jak i gości. Skuteczne usunięcie mchu z dachu przywraca dachowi pierwotny wygląd, dodając mu elegancji i uroku. Dzięki temu Twój dom będzie wyglądał atrakcyjnie, podkreślając jego wartość na rynku nieruchomości.

Dłuższa żywotność dachu

Mchy na Twoim dachu mogą przysporzyć wiele problemów. Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto zlecić profesjonalne mycie dachu z mchu, jest znaczące wydłużenie trwałości pokrycia. Działając na mchy w odpowiedni sposób, Twój dach uniknie uszkodzeń powierzchni, które w konsekwencji mogą prowadzić do drogich napraw i wymiany całego pokrycia. Skuteczne mycie dachu z mchu zapewnia dłuższą żywotność pokrycia dachowego. Dzięki temu możesz cieszyć się bezpiecznym i funkcjonalnym dachem przez wiele lat.

Ochrona zdrowia mieszkańców

Usunięcie mchu z dachu pomaga uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych, które mogą wynikać z rozwijającej się wilgoci i pleśni wewnątrz budynku. Szczególnie alergicy mogą odczuwać negatywne konsekwencje spowodowane wzmożoną wilgocią oraz obecnością mchu na dachu. Jeśli domownikiem budynku, który porasta mech lub skażenie biologiczne jest alergik wówczas czym prędzej skorzystaj z usługi odgrzybiania budynku. Problemy zdrowotne mogą postępować niezauważalnie w czasie, lepiej nie ryzykować.

Minimalizacja zagrożenia pożarem

Suchy mech na dachu może stanowić zagrożenie pożarowe, zwłaszcza w okresach suszy. Dachówki podczas ekspozycji na słońce nagrzewają się do 70 stopni Celsjusza a nawet znacznie więcej. Wysuszony mech i zalegające igliwie stanowi czynnik ryzyka, tym bardziej jeśli na połaci dachu znajduje się fotowoltaika. Mycie dachu z mchu minimalizuje ryzyko wystąpienia pożaru.

Odpowiedzialność ekologiczna

Usuwanie mchu z dachu przywraca odpowiednie parametry ocieplenia i poprawią izolację termiczną, co przyczyniając się do zwiększenia ekologiczności Twojego domu.

Współpraca z ekspertami branży

Zlecając nam mycie dachu z mchu, korzystasz z wiedzy i doświadczenia ekspertów, co gwarantuje skuteczne i bezpieczne czyszczenie. Grupa Technicy Czyszczenia Budynków to eksperci z wieloletnim doświadczeniem w czyszczeniu budynków. Jeśli szukasz pomocy lub doradztwa w tym zakresie to na pewno znajdziesz wśród nich rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

usuwanie zabrudzeń z mchu

Czy warto skorzystać z usług profesjonalnych firm do mycia dachu?

Na pewno warto. Rynek zweryfikował takie potrzeby, a doskonalenie się firm, specjalizacja i rozwój branży tylko to potwierdzają. Jedynym minusem skorzystania z profesjonalnych wykonawców mycia dachu jest koszt inwestycji. Profesjonalizacja usług w długim terminie to jest koszt, który wpływa na jakość i bezawaryjność usługi. Ale chyba największym kosztem usługi jest żle wykonana usługa lub szkody wynikłe z amatorskiego wykonawstwa. Wyobrazić można sobie jakie koszty może spowodować zalanie dachu i remont wewnętrzny sufitów. Jakie koszty może spowodować upadek śmiertelny z dachu. Ryzyk związanych z pracą na dachu jest znacznie więcej i wszystkie są bardzo kosztowne. Chociażby z tych powodów nie warto szczędzić na wykonawcy czyszczenia dachu z mchu.

Czy samodzielne mycie dachu jest bezpieczne?

Samodzielne mycie dachu myjką ciśnieniową – karcherem może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia i sprzętu. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zapewnią bezpieczne i skuteczne czyszczenie. Połamane dachówki, niezabezpieczony teren, wybite okna, upadki z wysokości, brak przyczepności na dach to tylko niektóre z problemów jakie napotkają nowicjusza podczas mycia dachu. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo nie jest warte poświęcenia.

Skuteczność metod amatorskich a profesjonalne podejście

Profesjonalne firmy z wieloletnim doświadczeniem stosują zaawansowane techniki i metody czyszczenia, które zapewniają nieporównywalnie lepsze rezultaty niż amatorskie metody mycia dachu z mchu. Lepsze rezultaty to lepsza jakość czyszczenia, a także wydłużona trwałość czystości dachu. Dach wyczyszczony przez profesjonalistę będzie 2 razy dłużej czysty niż przez firmę, która reprezentuje niski poziom wiedzy i wątpliwe zaplecze technologiczne.

Oszczędność czasu i wysiłku

Zlecając mycie dachu ekspertom zaoszczędzasz czas i wysiłek, który musiałbyś poświęcić na samodzielne wykonanie tej pracy. Zlecając prace specjalistom w ogóle nie musisz poświęcać czasu na bycie podczas realizacji i pilnowanie robotników. Profesjonalizacja w specjalistycznych firmach sprawia, że nie musisz martwić się o efekt końcowy albo przebieg pracy. Firmy z Grupy TCB gwarantują swoim doświadczeniem i rzetelnością pracy liczoną w latach, że Twój dom będzie wyglądać jak nowy.

Gwarancja jakości usługi

Firmy znajdujące się w Grupie TCB to gwarancja jakości. Nie ma wsród członków Grupy miejsca na amatorskie rozwiązanie i frywolne podejście. Pełna profesjonalizacją oferuje również gwarancję jakości na impregnacje hydrofobową dachu. Będziesz mieć pewność, że mech nie wróci na Twój dach po wyjeździe wykonawcy następnego lata. Z nami masz wieloletnią gwarancje.

 

Czyste dachy to nasza specjalizacja
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu
profesjonalne usługi dla dachu

Hydrofobizacja – impregnacja hydrofobowa to zabezpieczenie na lata

Doświadczenie specjaliści na pewno zaproponują dodatkowe zabezpieczenie dachu przez zabrudzeniami, które pozwoli zachować czystość na lata. Hydrofobizacja bo tak nazywamy zabezpieczenie materiału budowlanego przed wsiąkaniem wody ma wiele zalet. Wybierz impregnację hydrofobową a w zamian za to otrzymasz:

 • wzmocniony materiał odporny na promienie UV oraz niszczenie
 • suchy materiał np dachówkę, która będzie odporna na wsiąkanie wody
 • śliską powierzchnie dachówki, dzięki której podczas opadów deszczu nastąpi samooczyszczanie
 • na suchej dachówce nie rozwinie się mech, glony algi czy nie skażenie biologiczne
 • spokój w zakresie około 10 lat

Nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie impregnat do dachówki betonowej i ceramicznej. Stosujemy impregnaty o wydłużonej trwałości. Zapytaj się o więcej szczegółów Technika Czyszczenia Budynków z Grupy TCB.

Indywidualne podejście do Twoich potrzeb

Dostosowujemy swoje usługi do indywidualnych potrzeb Klienta, co pozwala na optymalne rozwiązanie problemów z mchem na dachu. Jesteśmy w stanie wsłuchać się w Twoje potrzeby ale i też wyprowadzimy Cię z błędu jeśli takowy zauważymy. Profesjonalizm w jaki wierzymy to pomagać w sposób fachowy i profesjonalny uwzględniając potrzeby i możliwości Inwestora.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Bezpieczne, sprawdzone i profesjonalne firmy dbają o każdy szczegół pracy. Wszystkie firmy z Grupy TCB posiadają odpowiednie ubezpieczenie, które chroni  Twoją nieruchomość podczas prac na dachu. Wszystkie firmy wystawiają paragon lub fakturę, która zapewnia legalność pracy. Członkowie Grupy TCB prowadzą inwestycje w różnej skali, również te duże więc możesz być pewny, że wybór Grupy TCB na wykonawcę to bezpieczny wybór.

 

czysty dach w zasięgu ręki

Wiedza i doświadczenie w materiałoznawstwie

Specjalizując się w myciu dachów od wielu lat znamy różnice między różnymi rodzajami dachówek i wiemy, jak najlepiej zadbać o każdy z nich. Dachówka angobowana, naturalna, glazurowana, betonowa, gont bitumiczny, dachówka malowana farbami wodnymi, dachówka barwiona w masie, powierzchnie cynkowane – materiałów jest bardzo dużo. Jest wiele zmiennych, które wpływają na metodykę czyszczenia. Temperatura, wilgotność, ph płynów chemicznych, rodzaje płynów według składu chemicznego i stężeń środków aktywnych. Istnieją też różne formy aplikacji i różne procesy wykonania procesu czyszczenia. Opanowanie tak wielu zmiennych odbywa się metodą prób i błędów, dlatego tak ważne jest aby powierzyć swój majątek doświadczonemu wykonawcy, który czyszczenie dachu wykona dobrze i za pierwszym razem.

Zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie

Inwestycja ta przynosi korzyści w postaci dłuższej trwałości pokrycia i niższych kosztów napraw w przyszłości dlatego jest to dla Ciebie opłacalna inwestycja. Skuteczne usuwanie mchu pozwala na zachowanie dachu w dobrym stanie na dłużej, co przekłada się na uniknięcie konieczności kosztownej wymiany pokrycia. W krótkiem perspektywie zdecydowanie warto zainwestować w renomowanego wykonawcę z doświadczeniem. Unikniesz dzięki temu znacznych kosztów napraw lub remontu dachu.

Podniesienie wartości nieruchomości

Zadbany dach zwiększa atrakcyjność Twojej nieruchomości na rynku, co może się przekładać na wyższą wartość przy ewentualnej sprzedaży lub wynajmie. Ponadto zadbany dom to wizytówka właściciela i świadczy o mieszkańcach budynku. Stać Cię aby było widać, że dbasz i masz czysty budynek.

Redukcja zużycia energii

Usuwanie mchu z dachu poprawia efektywność odprowadzania wody deszczowej, co przeciwdziała zaleganiu wody na dachu. Dach wolny od mchu lepiej odprowadza wodę i ogranicza nagromadzenie wilgoci, co może wpłynąć na zmniejszenie zapotrzebowania na klimatyzację i ogrzewanie. Czy mech na dachu jest szkodliwy? Tak, dla Twojego portfela.

Życie bez problemów

Mycie dachu i usuwanie mchu, glonów i porostów to ważne działania mające na celu utrzymanie Twojego dachu w dobrym stanie technicznym i estetycznym. Problemy lubią się nawarstwiać jeden po drugim. Nieszczęścia chodzą parami – mówi stare polskie przysłowie. Zaniedbanie czystości dachu może powodować problemy, a brak problemów to proste i szczęśliwe życie. Zlecając to zadanie doświadczonym specjalistom, masz  pewność, że prace zostaną przeprowadzone skutecznie, bezpieczny, a  dach będzie służył Tobie przez wiele lat, zachowując swoją atrakcyjność i funkcjonalność.

Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Grupa TCB Referencje
Mycie dachu z mchu z lokalnym wykonawcą

Marcin Nazgowicz
tel. 793 223 807
Firma: Dream Clean


Rafał Lingowski
tel. 512 505 510
Firma: Brudtech
informacje o wykonawcy

 

Dariusz Miazek
tel. 608 062 585
Firma: Spec-Clean


Grzegorz Ostrowski
tel. 606 452 402
Firma: Alprem


Adrian Pawłowski
tel. 798 998 950
Firma: Wash Brothers

Karol Klimas
tel. 504 395 716
Firma: Ankar
informacje o wykonawcy


Jak zacząć?

Szukasz fachowców, którzy są skuteczni i nie odpuszczą, gdy pojawią się trudności? Już ich masz. Skorzystaj z usług Grupy TCB i miej problem z głowy na lata. Wystarczą 3 proste kroki.

1
Wyślij zdjęcia
 • SMS
 • WhatsApp
 • Email
 • Facebook
 • Messenger
 • Formularz online
2
Przedstaw swoje oczekiwania
 • opisz jakie są Twoje potrzeby w związku z inwestycją
 • pisemnie
 • telefonicznie
3
Otrzymaj rozwiązanie
 • nasz doradca skontaktuje się z Tobą i przedstawi najlepsze rozwiązanie

Wycena jest bezpłatna i nie zobowiązuje Ciebie do skorzystania z usług. Wszystkie przekazane dane pozostaną anonimowe.

Zapraszamy do kontaktu. Resztą zajmiemy się sami.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Grupa TCB.

  Grupa TCB Logo
  Grupa Technicy Czyszczenia Budynków to sieć partnerskich firm i wykonawców realizujących czyszczenie, impregnacje i malowanie budynków. Do Grupy TCB przynależą firmy spełniające standardy jakościowe i będące liderami na rynkach lokalnych. Posiadamy oddziały w 16 województwach. Zadzwoń i przekonaj się jakie to proste.
  Siedziba firmy i oddziały
  Grupa Technicy Czyszczenia Budynków
  ul. Czereśniowa 23
  62-571 Stare Miasto
  tel. 600 100 443
  tel. 600 100 449
  mail: [email protected]

  Oddziały terenowe


  logotypy płatności
  ikona telefon
  600 100 443
  ikona telefon